Filmystic

Blog filmowy

toplista1

TopLista no. 1 – Maj 2015

Cześć!

Bardzo miło jest mi Cię gościć na moim blogu po parodniowej przerwie. Jak spędziłeś/aś te ostatnie upalne dni? W dzisiejszym poście chciałabym się z Tobą podzielić utworami, które w maju towarzyszyły mi praktycznie non stop. Niektóre z tych piosenek znałam już wcześniej, znów niektóre poznałam niedawno. Jednakże w to właśnie w maju natężenie ich odtworzeń było ogromne. Nie zanudzając już dalej, zaczynam. Piosenki będą pojawiać się w przypadkowej kolejności!

Noir Desir – Vive la Fete

Wpadła mi w ucho zaraz po obejrzeniu filmu Zabiłem moją matkę [recenzja filmu TUTAJ]. Gitara i wokal tworzą cudowną całość. Nie wiem dlaczego, lecz wokalistka jest w moich oczach francuską wersją Avril Lavigne. Nie wiem, czy to dobrze, ale te krzyki na końcu! Posłuchajcie sami.

The Knife – Pass this on

Niewiele wyświetleń jak na 8letni staż na YouTube. Całe szczęście jednak wyświetlenia nie świadczą o poziomie piosenki. Utwór z 2003 roku ujął mnie zaraz po usłyszeniu pierwszych słów I’m in love with your brother. What’s his name? […].

Fever Ray – Keep The Streets Empty For Me

Utwór ten ma bardzo silne oddziaływanie na rzeczywistość. Słuchając go, mam wrażenie, iż idę opuszczoną ulicą w ciemną, zimową noc. Niesamowity klimat i charyzmatyczna wokalistka to słowa kluczowe, opisujące Keep The Streets Empty For Me.

Hallway Swimmers – Take

Dlaczego ten utwór ma tylko nieco ponad 70 000 odsłon? Nagrany został w stylu synth pop, tak jak i reszta piosenek zespołu. Jako ciekawostkę dodam, że Indygo – ich kolejny utwór użyty został w TEJ polskiej reklamie. Warto więcej dowiedzieć się o Hallway Swimmers, chociaż w internecie niewiele na ich temat informacji.

Bastille – Dreams (ft. Gabrielle Aplin)

Utwór z serii PurelyChilled. Bastille w sumie już wielu ludzi kojarzy, więc nie jestem tutaj jakoś specjalnie odkrywcza, jednakże ta piosenka zrobiła na mnie wrażenie w szczególności jeśli chodzi o męski wokal i pierwsze jego sekundy. Bardzo lubię wyłapywać takie niuanse i mocno się ich trzymać, słuchając piosenki kolejny i kolejny raz. Idealna podczas relaksu.

Adam Lambert – Ghost Town

Adama śledziłam już za czasów jego występów w American Idol. Od zawsze był on dla mnie najlepszym głosem jaki kiedykolwiek pojawił się w tym programie. Według mnie nie wygrał tylko ze względu na swój homoseksualizm. Na szczęście nie przeszkodziło mu to w wybiciu się. Przez wiele miesięcy występował też z zespołem Queen, zastępując Freddiego. Jego nowa piosenka jest świeża, nie gubi jednak przy tym stylu Adama. Zakrawa ona o kolejny, duży hit. Głos na 6+, gdyż wiem, że na żywo Adam śpiewa identycznie jak w studio.

Na mojej TopLiście Maja znalazły się także 3 piosenki reprezentujące tegoroczny konkurs Eurowizji. Więcej na ich temat znajdziesz TUTAJ.

Jak Ci się podoba moja 1. TopLista? Znalazłeś/aś coś dla siebie? Uważasz, że pomysł prowadzenia takiej TopListy jest dobry?

Polub mnie i udostępnij dalej!
Adam LambertBastilleDreamsFever RayGabrielle AplinGhost TownHallway SwimmersKeep The Streets Empty For MeMaj 2015Noir DesirPass this onTakeThe KnifeTopListaVive la Fete

Justyna Kalinowska • 8 czerwca 2015


Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Podoba Ci się mój blog? Udostępnij go dalej