Filmystic

Blog filmowy

toplista2

TopLista no. 2 – Czerwiec/Lipiec 2015

Cześć!

Stworzyłam kolejną TopListę, w której podzielę się utworami, najczęściej odsłuchiwanymi w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. Nie ma tych utworów zbyt wiele, ponieważ jestem typem osoby, która potrafi nieustannie, przez wiele miesięcy słuchać jednej, tej samej piosenki. Muzyka, którą odsłuchiwałam w maju towarzyszyła mi i tym razem. Moja pierwsza TopLista dostępna jest TUTAJ. A tymczasem zapraszam do zapoznania się z kolejnymi perełkami.

Alex Clare – Whispering

Totalne, muzyczne arcydzieło. Każda sekunda linii melodycznej bardzo przemyślana, eksplodujący refren, przecudna barwa i głębia głosu wokalisty. Odkąd pierwszy raz usłyszałam tę piosenkę, towarzyszy mi ona niemalże codziennie. Została użyta jako soundtrack między innymi w serialu True Detective oraz w filmie Chłopak z sąsiedztwa, którego recenzja dostępna jest TUTAJ.

E.S. Posthumus – Nara

Znam ten utwór już wiele lat, lecz dopiero jakieś dwa miesiące temu znów usłyszałam go, oglądając jakieś video. Następnie przez wiele tygodni szukałam jego nazwy. W końcu mi się udało i mogę się nim podzielić. Daje on ukojenie w smutniejsze dni i wiarę w przyszłość. Jedyną wadą tego soundtracku jest to, iż jest za krótki.

George Michael – Freedom! ’90

Wizytówka lat 90. Dopiero po latach dokładnie prześledziłam jej mądry tekst i zrozumiałam go. W teledysku zagościły najlepsze modelki świata, m.in. Linda Evangelista, czy Naomi Campbell, dzięki czemu obraz i dźwięk idealnie ze sobą współgrają. Polecam szczególnie wieczorami.

Sarsa – Chill

Jedna z najlepszych wokalistek polskiej wersji Voice’a . Charyzmatyczna, enigmatyczna i ciekawa. Jej najnowszy utwór Naucz mnie podbija listy przebojów, jednakże moim faworytem jest właśnie Chill. Towarzyszy mi przy nim gęsia skórka i non stop wciskam replay.

Portishead – Glory Box

Zmysłowa i delikatna piosenka w stylu triphopowym. W teledysku Beth Gibbons cofa się wiele lat wstecz, co w połączeniu z muzyką i jej głosem daje niezły efekt.

Karl Loxley oraz Lucy O’Byrne – Memory

Zarówno Karl, jak i Lucy w brytyjskiej wersji Voice’a pokazali klasę, śpiewając jedną z najpopularniejszych musicalowych piosenek. Uwielbiam głos obojga, jednakże to Karl wywarł na mnie większe wrażenie już wcześniej przy przesłuchaniach w ciemno. Podczas nagrywania programu mówił, że pracuje w supermarkecie. Mam nadzieję, że obecnie zarabia na życie swoim magicznym głosem.

Taylor John Williams – Mad world

Wersji tej piosenki było już tak wiele, że aż trudno zliczyć. O piosence Mad World piszę między innymi w TYM artykule. Tę wersję znalazłam niedawno i uważam, że jest jedną z najlepszych jakie usłyszałam. Pełna żalu, wyważona, nieprzekrzyczana, po prostu cudowna.

To już wszystkie propozycje ode mnie na dzisiejszy dzień. Zrelaksuj się przy nich, jeśli masz chwilę czasu :)

Polub mnie i udostępnij dalej!
Alex ClareChillCzerwiec 2015E.S. PosthumusFreedomGeorge MichaelGlory BoxKarl LoxleyLipiec 2015Lucy O'ByrneMad WorldMemoryNaraPortisheadSarsaTaylor John WilliamsTopListaWhispering

Justyna Kalinowska • 14 lipca 2015


Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Podoba Ci się mój blog? Udostępnij go dalej