Filmystic

Blog filmowy

mollymaxwell

Molly Maxwell

Molly Maxwell to szesnastoletnia, tytułowa bohaterka kanadyjskiego dramatu, która nawiązuje bliską relację z przystojnym nauczycielem. Scenariusz opiera się głównie na ich związku, ale ukazuje też nastolatkę wśród jej najbliższej rodziny.

Pierwsze, co wyróżnia ten film od innych, to bardzo hipsterski styl, czasem aż nazbyt. Molly uczęszcza do szkoły artystycznej, gdzie klasy liczą zaledwie kilka osób, wszyscy siedzą, bądź leżą na kanapach, nie szanują prowadzonych lekcji i zwracają się do nauczycieli po imieniu. Mocno naciągane są te szkolne warunki, które ułatwiły zbliżenie uczennicy oraz nauczyciela.

Historia jest bardzo minimalistyczna. Pokazuje prawdziwie rodzące się uczucie między dwojgiem ludzi. Dla nauczyciela ważniejsze niż seksualność, jest zaufanie i komfort psychiczny dziewczyny, zaś Molly uważa fizyczność za najważniejszy punkt relacji miłosnej, dzięki czemu rodzą się kłopoty.

Irytującą postacią dla mnie w tym filmie, jest postać matki Molly, która wysyła dziewczynę do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne, zaś z drugiej strony uważa, że jej córka jest za młoda na to, by posiadać telefon komórkowy. Gdzie tu matczyna logika? W dodatku Marilyn jest niezłą histeryczką i nietrudno przy takiej matce o nastoletni bunt. To właśnie ojciec Molly w tym rodzicielskim duecie jest dobrym policjantem, przynajmniej do czasu.

Co na pewno zasługuje na pochwałę to nietypowa, niszowa ścieżka dźwiękowa, nieoczywisty przekaz kadru, który przebija się przez ekran z pewnego rodzaju enigmatycznością oraz intrygująca postać Molly. Główna bohaterka ma swój nieutemperowany charakter i pociągający styl.

Nie jest to film najwyższych lotów, ale można go polubić, ponieważ ma swój klimat. Końcówka jest nieco przewidywalna, lecz na pewno zdrowa i realistyczna. Polecam obejrzeć, jeśli masz wolny wieczór.

6/10

Polub mnie i udostępnij dalej!
20136artystycznyBen CarterCharlie CarrickdramathipsterskiKanadaKrista BridgesLola TashMolly MaxwellRob StewartSara St. Onge

Justyna Kalinowska • 31 sierpnia 2015


Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Podoba Ci się mój blog? Udostępnij go dalej