Filmystic

Blog filmowy

reklama2

Świąteczne reklamy 2015 roku

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Za kilka dni znów usłyszymy znaną nam wszystkim sentencję Święta, Święta i po Świętach. Przez ostatnie kilka tygodni zmagaliśmy się z napływającymi zewsząd reklamami radiowymi i telewizyjnymi, billboardami, zniżkami w sklepach oraz choinkami w centrach handlowych. Jednych z nas obecny wokół marketing straszliwie męczy, zaś drugich cieszy, gdyż pozwala wczuć się w odpowiedni nastrój.

Niektóre reklamy potrafią w niedługim czasie, jakim przecież rozporządzają, wywołać u nas łzy wzruszenia, czy tęsknotę za czymś, co znaliśmy, a już minęło lub przypominają nam o tym, co naprawdę ważne, nie tylko podczas Bożego Narodzenia. Postanowiłam zebrać w tym artykule najlepsze według mnie, tegoroczne reklamy ze Świętami w tle.

1. Edeka – Heimkommen

To opowieść o powrocie do domu, przypomnieniu sobie o ludziach, którzy nas kochają. Reklama przypomina nam, że kariera i pieniądze nie są warte utraty wspólnie spędzonego czasu. Prawdziwy wyciskacz łez. Wraz z całą rodziną uważamy, że to numer jeden tych Świąt.

2. Allegro – Czego szukasz w Święta?

Nową kampanię Allegro uważam za bardzo udaną. Chyba zatrudnili nową osobę odpowiedzialną za promocję firmy. Zarówno powyższa reklama, jak i ta z pieskiem (Czego szukasz w swoich marzeniach?) sprawiły, że łzy popłynęły mi policzkach.  W Czego szukasz w Święta? widzimy obraz rodzinnego ciepła, spowity upływem czasu i zmianą perspektywy jednego z domowników. Polecam szczególnie starszym kolegom, którzy pamiętają klimat lat 80. i 90.

3. Cineplex – Lily and the Snowman

Wzruszająca historia dziewczynki i bałwanka, który by przetrwać wiele lat potrzebuje nie tylko mroźnej zimy, ale także przyjaźni głównej bohaterki. Obraz prawdopodobnie ściśnie Ci serducho i przez chwilę poczujesz, że żal Ci śnieżnego przyjaciela.

4. Anuncio Loteria de Navidad 2015 – Justino

Znów zahaczamy o temat samotności. Tym razem główny bohater pragnie uszczęśliwić wszystkich współpracowników. Starszy pan nie pamięta jak to jest żyć w grupie, a podczas nocnej pracy towarzyszy mu jedynie stos manekinów. Reklama o potrzebie docenienia i przynależności do społeczeństwa. Złapcie za chusteczki.

Tym o to sposobem kończymy mój tegoroczny ranking reklam, który zdarzyło mi się obejrzeć nawet kilka razy. Na sam koniec przygotowałam bonus – reklamę, która kilka lat temu sprawiła, że mała Justynka zachwyciła się ideą Bożonarodzeniowych kampanii. Zachwyt trwa do dziś, mimo tego, że mam świadomość, iż właśnie na takich, emocjonalnych reklamach największe koncerny zbijają swój majątek.

Coca-Cola

Świąteczne reklamy 2015 roku.

Korzystając z okazji chciałam życzyć Ci Wesołych Świąt oraz dużo ciepła i radości. Mam nadzieję, że spędzisz te Święta w najlepszy dla siebie sposób i zapamiętasz je na bardzo długo.

Polub mnie i udostępnij dalej!
AllegroAnuncio Loteria de Navidad 2015CineplexCoca-ColadomEdekaheimkommenJustinoLilyMikołajpowrótSnowmanŚwięta 2015

Justyna Kalinowska • 23 grudnia 2015


Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Podoba Ci się mój blog? Udostępnij go dalej