Filmystic

Blog filmowy

tło

TopLista no. 4 / Wrzesień – Grudzień 2015, cz. 2

Czas na kolejną garść moich muzycznych propozycji. Styczeń na dobre już wystartował. Mam nadzieję, że Wasze postanowienia noworoczne nie umarły śmiercią naturalną. Z pierwszą częścią czwartej TopListy możecie zapoznać się TUTAJ, tymczasem zapraszam do przeczytania bieżącego artykułu.


TopLista no. 4 / Wrzesień – Grudzień 2015, cz. 2

11. Kodaline – All I want & High hopes

Delikatne nuty alternatywnego rocka i kojący głos wokalisty to największe zalety ich produkcji. Piosenki zaczęły odnosić sukcesy, gdy użyto je w serialach, więc mają dobry potencjał na to, by stać się utworami filmowymi. W dodatku teledyski Kodaline to piękne, wzruszające historie.

12. Haley Reinhart – Can’t help falling in love 

Zakochałam się w tej wersji zaraz po tym, gdy obejrzałam wzruszającą reklamę gum do żucia (tak, gum do żucia :)) firmy Extra Gum. Link do reklamy znajduje się TUTAJ.

13. Radiohead – High & Dry

Stary już, rockowy utwór brytyjskiej formacji, która od lat toczy wśród fanów muzyki nieformalny konflikt z zespołem Coldplay. W takim samym stopniu jak oryginał, przypadło mi do gustu TO wykonanie High & Dry.

14. Poluzjanci – Najpiękniejsi & Zamykam oczy

Jest mi po prostu wstyd, że wcześniej w tak znikomym stopniu interesowałam się twórczością Kuby Badacha i jego zespołu. Chłopaki mają wysublimowany smak oraz nieprzeciętny gust muzyczny. Badach, nie dość, że jest muzycznie wykształcony, to ma jeden z najlepszych głosów w Polsce. Aż zazdroszczę Oli Kwaśniewskiej takiego męża.

15. Enrique Iglesias – Rhythm Divine

To teraz coś bardziej szalonego, wprost dla roztańczonych dusz. Pewnego dnia o tym starym hicie przypomniał mi kolega i od czasu do czasu, szczególnie, gdy mam dobry humor, puszczam sobie go na cały odbiornik.

16. Annie Lennox – I put a spell on you

Ta weteranka muzyczna, jak pozwolę sobie nazwać Annie, wykonała ten utwór na potrzeby filmu 50 twarzy Greya. I choć film w mojej ocenie okazał się niewypałem, to jedno trzeba przyznać – ścieżka dźwiękowa została dobrana idealnie. Erotyzm w czystej postaci.

17. 3 Doors Down – Here without you

Ten utwór chyba nigdy mi się znudzi. Wspaniała gitara, głos oraz warstwa tekstowa. Klasyk.

18. Rachel Portman – One day

Sądziliście, iż jakakolwiek TopLista mogłaby się obejść bez muzyki filmowej? Nic z tych rzeczy! Bardzo trudno jest mi opisywać taki rodzaj muzyki, gdyż można zachwycać się nim tylko wtedy, gdy ma się do opowiedzenia jakąś historię. W filmie Jeden dzień takową znajdziemy.

19. Led Zeppelin – Immigrant song

To żeby nie było tak słodko, znów coś z lekkim tąpnięciem. Raczej każdy zna tę piosenkę. Ja jedynie przypominam i umieszczam ją na mojej TopLiście.

20. Jennie Lena – Who’s loving you

Uważam, że to najlepszy cover hitu The Jackson 5 jaki znalazłam w internecie i co jakiś czas do niego wracam. Bardzo przypadł mi do gustu głos ciekawej, kolorowej dziewczyny, jaką jest Jennie Lena.


Dziękuję, że mogłam podzielić się z Wami moimi muzycznymi inspiracjami. Kolejna TopLista pewnie pojawi się za parę miesięcy. Ściskam serdecznie :)

Polub mnie i udostępnij dalej!
3 doors downall I wantAnnie Lennoxcan't help falling in loveEnrique IglesiasHaley Reinharthere without youhigh & dryhigh hopesI put a spell on youImmigrant songJeden dzieńJennie LenakodalineLed ZeppelinNajpiękniejsiOne dayPoluzjanciRachel PortmanRadioheadRhythm DivineTopListaTopLista no. 4Who's loving youZamykam oczy

Justyna Kalinowska • 8 stycznia 2016


Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Podoba Ci się mój blog? Udostępnij go dalej