Filmystic

Blog filmowy

planetasingli
3

Planeta Singli

Same pozytywne recenzje, ocena 7.8 na filmwebie (8.5 wśród moich znajomych), oblężenie w kinach (nawet w sobotnie południe). Musiałam sprawdzić, cóż takiego w tym filmie jest.

Scenariusz żywcem wyjęty z amerykańskich produkcji, połączone sceny z takich filmów jak Brzydka prawda, czy Notting Hill zapowiadają sukces. W dodatku główni bohaterowie są nad wyraz sztampowi – wieczny podrywacz Tomek (Maciej Stuhr), skrzyżowanie Wojewódzkiego z Majewskim oraz grzeczna, eteryczna Ania (Agnieszka Więdłocha), nauczycielka muzyki w szkole podstawowej.

MOMENT, jeszcze bardziej bajkowo

Mamy charyzmatyczne i kolorowe postacie drugoplanowe. Błaszczyk bawiąca się w Meryl Streep z filmu Diabeł ubiera się u Prady,  Głowacki jako wrażliwy homoseksualista Marcel oraz Paweł Domagała jako ciapowaty wuefista to tylko niektóre z nich.

Twórcy zapewniają nam zabawne dialogi (sala śmieje się mniej więcej co dwie i pół minuty) oraz łzy wzruszenia. Osobiście nie płakałam, gdyż tylko śmierć Mufasy jest w stanie doprowadzić mnie do takiej skrajności, no i ten człowiek, który przed upadkiem do wody obija się o śrubę Titanica. Widziałam jednak, że kilka osób wiele razy unosiło chusteczkę, by otrzeć łzę.

Fabuła jest mocno odrealniona, bo to, że gwiazda telewizji znajdzie się dokładnie w tym samym miejscu, co szara myszka i jeszcze bez skutku będzie starała się ją poderwać jest jak jeden do miliona.

Nie brakuje też przypadkowych i pikantnych sytuacji, które mają miejsce w małżeństwie Oli (Weronika Książkiewicz) i Bogdana (Tomasz Karolak). Kobieta sądzi, że facet ją zdradza i nazywa go świnią, a mąż żonę suką, gdyż ma te same przypuszczenia, co ona. Rzadko kiedy podoba mi się gra tej dwójki, ale uważam, że w tym filmie w niczym nie przeszkadzają.

Uwielbiamy bajki! Planeta Singli to bajka. Ja je kocham. Cieszyłam się z tych dwóch godzin, w których na chwilę mogłam poczuć się Anią i mieć takiego Tomka. Jak na tę chwilę to chyba najlepsza komedia romantyczna jaka u nas powstała – uniwersalna, czarująca i pozytywna.

No i dzięki niej w drodze do domu wszystkie Kalinowskie śpiewały stary przebój Grechuty.

Polacy, piszmy lepsze scenariusze komediowe!

 

Polub mnie i udostępnij dalej!
Agnieszka WiędłochaAniaEwa Błaszczykkomedia romantycznaMaciej StuhrMichał CzerneckiMitja OkornPaweł DomagałaPiotr GłowackiPlaneta singlipolski filmTomasz KarolakTomekWeronika Książkiewicz

Justyna Kalinowska • 23 lutego 2016


Previous Post

Next Post

Comments

 1. Nikolas 23 lutego 2016 - 20:25 Reply

  super recenzja ja jednak nie potrafie sie przekonac do polskich filmow. mysle ze jest to spowodowane tym ze polskie produkcje od zawsze wywolywalu u mnie negatywne emocje. zycze sukcesow na drodze edukacji!

  • Justyna Kalinowska 23 lutego 2016 - 23:18 Reply

   Dziękuję serdecznie!

 2. Justyna Kalinowska 2 sierpnia 2016 - 14:56 Reply

  dziękuję :)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Podoba Ci się mój blog? Udostępnij go dalej