Filmystic

Blog filmowy

Hozier

TopLista no. 5 / Styczeń – Marzec 2016

Po długiej przerwie i wiosennych porządkach na blogu wracam z nową, muzyczną TopListą. Obiecuję poprawę – w kwietniu pojawi się więcej recenzji! Poniższy wpis udowadnia, że muzyką zarażam się zazwyczaj po obejrzeniu jakiegoś filmu. Czasem też rzecz jasna ktoś mi coś poleci lub sama szperam w czeluściach internetu.

Oto utwory, które najczęściej towarzyszyły mi w ostatnich trzech miesiącach.


TopLista no. 5 / Styczeń – Marzec 2016

1. Ella Eyre – We don’t have to take our clothes off

Zdecydowanie najczęściej odtwarzany przeze mnie utwór. Szkoda, że tylko tą piosenką Ella była w stanie mnie zachwycić, a raczej wykonaniem, bo to niestety nie jest oryginał.

2. David Bowie – Oh you pretty things

Swego czasu pokazał mi tę piosenkę przyjaciel. Majstersztyk to mało powiedziane.

3. Sydney Wayser ft. Lawless – Dear God

Już dawno nie słyszałam tak przejmującej linii melodycznej oraz świetnego tekstu! Piosenkę poznałam dzięki zwiastunowi do filmu Spotlight, o którym pisałam TUTAJ.

4. Groove Armada – Think twice

Wracam do tej piosenki co kilka miesięcy, bo jest klimatyczna jak mało która. I ten głos!

5. Rafferty – Apple Pie

Dotarłam do tej piosenki dzięki reklamie firmy Apple, którą udostępniam TUTAJ. To jedna z niewielu reklam, przy której zatrzymuję się właśnie dzięki ścieżce dźwiękowej!

6. Gioachino Rossini – The Barber of Seville

Znałam ten utwór klasyczny już wcześniej, ale postanowiłam dotrzeć do niego po obejrzeniu zwiastuna filmu Niebezpieczne związki. Zakochałam się w nim!

7. Donna Summer – Hot Stuff

– Justyna, ile można słuchać tego samego? – powiedział do mnie ostatnio mój tata. Zdanie to mówi samo za siebie. O utworze przypomniałam sobie dzięki filmowi Marsjanin, o którym pisałam TUTAJ.

8. Hozier – Cherry wine

O toksycznych związkach na spokojnie – to chyba tylko Hozier potrafi.

9. BOVSKA – Kaktus

To jeden z tych utworów, który łapie Cię od pierwszych dźwięków. Kilka tygodni temu pojawił się w telewizji zwiastun  serialu Druga szansa. Kaktus to motyw przewodni tej produkcji.

10. Counting Crows – Colorblind

Szkoła uwodzenia jest filmem przeciętnym, ale należy przyznać, że ściężkę dźwiękową dobrano jej perfekcyjnie!

 

Polub mnie i udostępnij dalej!
Apple PieBOVSKACherry wineColorblindCounting CrowsDavid BowieDear GodDonna SummerElla EyreGioachino RossiniGroove ArmadaHot StuffHozierKaktusLawlessOh you pretty thingsRaffertySydney WayserThe Barber of SevilleThink twiceTopListaTopLista no. 5We don't have to take our clothes off

Justyna Kalinowska • 31 marca 2016


Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Podoba Ci się mój blog? Udostępnij go dalej