Filmystic

Blog filmowy

cruella

Dawno dawno temu

Wspominałam już wielokrotnie, że lubię bajki. Nie wierzę w nie, ale czasem odrealniony świat wydaje mi się bardziej interesujący. Chcę Wam polecić bajkę, w której zakochałam się od samego początku i po latach pozostaję z nią w doskonałej komitywie. Moi przyjaciele także postanowili podzielić się z Wami swoim zdaniem!

OUAT jest serialem niezwykle wciągającym. Wystarczy obejrzeć parę pierwszych odcinków i automatycznie zaczynasz stawać się fanem świata przedstawionego w opowieści. Każdy znajdzie w tym serialu postać, z którą mógłby się utożsamić. Należy także pochwalić produkcję za efekty specjalne, bo są świetnie wykonane. Polecam ten serial każdej grupie wiekowej. 

 Natalia Kalinowska, aktualnie ogląda 2. sezon

Dawno dawno temu to opowieść łącząca wszystkie znane nam bajki. Pojawia się królewna Śnieżka, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Piotruś Pan, Cruella de Mon a z czasem także bohaterowie mitologiczni tacy jak Hades, czy Herkules. Brzmi jak pomieszanie z poplątaniem, prawda? Otóż fabuła jest dość zawiła i z sezonu na sezon twórcy udowadniają, że są prawdziwymi mistrzami łączenia i kreowania nowych wątków. Trzeba jednak uważać, by się nie zagubić. Prócz znanych postaci na ekranie widzimy także nowe, od których ta historia tak naprawdę się zaczyna.

Serial OUAT został mi polecony przez siostrę mojej dziewczyny (przeze mnie – przyp. red.). Z uwagi na to, że jestem serialomaniakiem, postanowiłem dać mu szansę i obejrzeć pilot. Ku mojemu zaskoczeniu, fabuła składająca się z połączonych wątków bajek i baśni okazała się bardzo dobrze skomponowana w jednolitą i barwną opowieść. Z niecierpliwością nie mogę doczekać się dalszego rozwoju wydarzeń. 

Łukasz Szpila, obecnie ogląda 2. sezon

Opowieść rozgrywa się na dwóch odrębnych płaszczyznach. Wykorzystuje retroskpekcje, by przypomnieć dzieje bohaterów, gdy ci byli jeszcze w zaczarowanym świecie oraz ukazuje ich teraźniejsze życie w naszej rzeczywistości.

OUAT to serial niewymagający. Lubię bajki, lubię oglądać seriale, zatem pomyślałam, że ten właśnie serial będzie dobrym wyborem na nudne, jesienne popołudnia. Niestety, z każdym kolejnym sezonem twórcy wprowadzali, moim zdaniem, szereg niekoniecznie dobrych rozwiązań, przez co fabuła stała się nieco zawiła, a sam serial przestał być dla mnie interesujący.

Joanna Dąbrowska, zatrzymała się na 4. sezonie

Serial polecam zarówno dużym jak i małym. Starszym dlatego, że nakręcono go w konwencji filmowej, wprowadzając krwiste i niejednoznaczne postacie, czasem w sprzeczności z oryginałem. Nie ma bohaterów wyraźnie białych lub czarnych. Są to ludzie tacy sami jak my, tylko miewają zupełnie inne problemy. Mnie na przykład jeszcze nikt jabłkiem nie otruł.

Dzieciom poleciłabym ten serial w głównej mierze dlatego, że pokazana jest w nim walka dobra ze złem. Once Upon A Time przypomina, że warto podejmować dobre decyzje, nawet jeśli droga jest pełna przeszkód.

Once Upon A Time zaczęłam oglądać jeszcze zanim twórcy zakończyli 1. sezon. Wiadomo – licealna nuda. Szukałam czegoś, co wypełniłoby mi czas i tak trafiłam na ten serial. Od pierwszego odcinka wciągnął mnie, a ja wciągnęłam w niego moje rodzeństwo. Każdego tygodnia siadamy przed komputerem i oglądamy kolejne opowieści o bajkowych postaciach.

Małgorzata Pawlik, aktualnie ogląda 5. sezon 

Scenariusz, dialogi, mistrzowskie łączenie wątków, charyzmatyczne postacie, efekty specjalne oraz wspaniale napisana muzyka to cechy, które przyciągają widzów. Dawno dawno temu odnosi za granicą tak spektakularne efekty, że kolejne sezony są niemalże pewne.

Polub mnie i udostępnij dalej!
bajkaDawno dawno temudobrohistoriaKapitan HakKopciuszekOnce Upon A TimeserialŚnieżkazło

Justyna Kalinowska • 7 kwietnia 2016


Previous Post

Next Post

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Podoba Ci się mój blog? Udostępnij go dalej